نسخه آزمایشی

فیلم web programming html5 جلسه ۲
فیلم web programming html5 جلسه ۲

دانلود آموزش تصویری WebProgramming

دانلود آموزش تصویری web programming -Html5 جلسه دوم

 دانلود رایگان آموزش تصویری web programming-html5 جلسه دوم در ادامه مطالب

 مدت آموزش:۴۸ دقیقه – به  زبان شیرین فارسی

امروز جلسه دوم از دوره web programming html5 رو در خدمت شما هسیتم. در این جلسه ضمن مرور جلسه قبل در مورد Text Formatting و تگهای پرکاربرد مربوط به آن صحبت شد.در این جلسه در مورد نکاتی از SEO  و Crawler (خزنده ) موتور های جستجو نکاتی یاد می گیریم و متوجه می شویم که دید و آنالیز یک خزنده ی موتور جستجو با دید انسان متفاوت هست.در این جلسه با تگها ی زیر و کاربرد ها و استاندار هایشان در HTML5 چیز های جدیدی یاد می گیریم.

۱- تگ های H1,…,H6 را چه طور و با چه قانونی استفاده کنیم.

۲- یاد گیری تگهای b,strong,i,em,mark و اینکه کجا از کدام آنها استفاده کنیم.

۳-یاد گیری تگهای pre,code,var,samp,kbd و نحوه ی استفاده از انها و کاربرد آنها

۴- یادگیری تگهای abbr,q,qutation,dfn,bdo,ins,del,address و …….

استاندارد هایی که در زیر اشاره می کنیم تعدادی در ویدئو آمده است اما از آوردن قسمتهایی هم به خاطر اینکه ویدئوهای ما وارد مباحث فنی سئو نشده است خودداری کردیم تا فعلا کاربر تمرکز بیشتری روی یادگیری HTML داشته باشد و فقط با بعضی از نکات seo آشنا شده باشد.اما با استقبال دوستان حتما در این دوره ی web programming html5  فصل سئو را هم خواهیم گنجاند و ویدئوهای آن را منتشر می کنیم.

بخش اول:

۱- تگ های H1….H6:

در جلسه قبل مفصل در مورد این تگها صحبت کردیم.اما در این جلسه باید بدانیم که طبق استاندارد در هر صفحه ی سایتمان باید حداکثر یک تگ H1 داشته باشیم اما می توانیم از هر تعداد تگ H2,..h6 استفاده کنیم.در ضمن بهتر است ساختار منطقی استفاده از تگهای heading را رعایت کنیم.مثلا اگر عنوان یک بلاک متن را  به صورت h4 قرار می دهیم.این بلاک متن باید زیر بخشی یک بلاک متن دیگر باشد که خود h3 هست.

در ضن این خیلی خوب هست که شما کلمات کلیدی تان را در درون تیتر ها داشته باشید این هم برای کاربرانی که از  Page شما دیدن می کنند خوب هست و هم برای موتور های جستجو.برای شما هم نیازی نیست که دیگر کلمات کلیدی را bold کنید.

بهینه سازی -تعداد تگهای h

۲- تگ  strong  و تگ B:

خب جلسه ی قبل تگ b را که متن را اصطلاحا bold می کرد آشنا شدیم.اگر از تگ strong استفاده کنیم.مشاهده می کنیم که از نظر خروجی در همه ی مرورگر ها تفریبا فرقی بین strong و bold نیست.پس شما چه تفاوتی را برای آنها بیان می کنید؟برای ما انسان ها ممکن است که بی اهمیت باشد اما برای موتور های جستجو و crawler آنها حتما مهم هست و اگر متنی را داخل تگ strong به کار ببرید متوجه می شوند که در (مثلا) یک پاراگراف این لغت مهمترین لغت است بنابراین هر وقت اگر یک متن مهم باشد(important text) آنگاه از تگ strong استفاده می کنیم.

“معمولا پیشنهاد می شود برای آنکه Rank بهتری داشته باشیم استفاده از تگ strong نسبت به تگ bold ارجحیت و اولویت دارد.”

در ضمن نباید همه ی  صفحه را strong یا bold کرد به بهانه ی اینکه نتیجه ی بهتری از نظر Rank داریم.باید هر جا که فقط لازم هست استفاده کرد در غیر اینصورت تاثیر عکس دارد یعنی ممکن است موتور جستجو کل متن ما را نامطلوب ارزیابی کند.این نکته را هم بدانید که موتور های جستجومثل گوگل تفاوت فاحشی بین دو تگ قائل نیستند

۳- تگ em و تگ i:

خب با تگ i هم در جلسه ی قبل آشنا شدیم که متن را به صورت Italic یا اریب می کرد.اگر از تگ em هم استفاده کنیم مشاهده می کنیم که از نظر خروجی در همه ی مرورگرها هیچ فرقی بین em و i نیست.اما تفاوت معنایی در این است که اگر روی تکه متنی مثلا در یک پاراگراف تاکید داشته باشیم از تگ em (به معنای emphasize)استفاده می کنیم.البته هر دوی آنها برای همین منظور استفاده می شوند و حتی برخورد موتور های جستجو چندان تفاوتی ندارد.اما بر اساس دو قانون زیر می توانیم راحت تر و به جا از این تگها استفاده کنیم.

الف- برای عبارات ، اصطلاحات ، لغات خارجی،اصطلاحات فنی و… از تگ i استفاده می کنیم.

ب- از تگ em فقط برای تاکید استفاده کنیم.

 

سوال:  گاهی کار برای آنکه نشان دهد متنی مهم است می تواند هم از heading ها ، هم از تگ b ، هم از تگ strong و هم از تگ em استفاده کند.پس باید از کدام آنها استفاده کند؟

خب جواب این است که اگر آن متن ما خیلی کلی یا اصطلاحا generall باشد از  تگ heading استفاده کنیم.در واقع اگر اصلی ترین موضوع در صفحه ی ما باشد باید از h1 استفاده کنیم.حالا به هر سطح که زیر موضوع حساب شود از تگ هایh2,…h6 استفاده می کنیم.اما اگر متن مورد نظر ما در یک پاراگراف یا بلاک متن قرار داشت برای نشان دادن اهمیت می توانیم از strong یا em استفاده کنیم.اما تفاوت در چیست؟درواقع می توان گفت از نظر ایجاد اهمیت روی یک متن تگ strong و em هر دو یک وظیفه را دارند اما اهیمت و تاکید strong بیشتر است.خب هر گاه که انتخابی از موارد گفته شده ی بالا نداشتیم آنگاه باید از تگ b استفاده کنیم.

 ۴- تگ های big ,small:

از این تگها اصلا نباید استفاده کرد زیرا تگ big که کلا در HTML5 منسوخ شده است و تگ small را هم باید بر اساس استاندارد های HTML5 توسط Css اعمال کرد.به عبارتی براساس این استاندارد کلیه ی فعالیتهایی که مربوط به استایل دهی به صفحه یا متن یا تصویر هست باید توسط  CSS  انجام شود.و نکته ی مهم اینکه این تگها ارزش معنایی (semantic) که تاثیر مثبت در سئو داشته باشد ندارند.اما طرز استفاده ی آنها در نسخه های قبلی:

 ۵- تگ Bdo:

کاربرد این تگ تعیین جهت به صورت راست چین / چپ چین هست.این تگ هم اثر مثبتی روی سئو ندارد و بهتر است وقت چندانی را روی این تگ برای سئوی سایت تان نگذارید.درضمن  برای راست چین / چپ چین متن بهتر است از دستورات Css استفاده کرد.

بخش دوم:

این تگ ها معمولا تاثیر چندانی بر روی rank ندارند.اما برای موتور های جستجو معنای خاص خود را دارند.

تگ code:این تگ برای تعریف تگهای کامپیوتری به کار می رود

تگ var:برای تعریف یک متغیر

تگ samp:برای تعریف یک نمونه ی خروجی از کد کامپیوتری

تگ kpd:برای تعریف نوع ورودی کاربر(صفحه کلید)

تگ pre:این تگ در جلسه ی قبل توضیح داده شده اما در کل برای حفظ فاصله ها و فضاهای خالی در HTML به کار می رود.

یک کاربرد این تگهای معرفی شده در بخش دوم استفاده در ادیتور های متن هست.مثلا هنگامی که شما در یک ادیتور در یک فروم یک سوال در مورد زبان سی شارپ می پرسید و تکه کد خود را تایپ می کنید و ادیتور استایل خاص را به کد شما وارد می کند همه ی این تگهای فوق می توانند کاربرد داشته باشند و به کار گرفته شوند.

 

بخش سوم

 

۱- تگ  abbr:

این تگ برای اختصار یا خلاصه سازی به کار می رود.اما واضح است که اکثر طراحان وب از این تگ خیلی کم استفاده می کنند و یکی از تگهای کم کاربرد از نظر طراحان وب اما در سئو نقش دارد.یکی از بهترین نقطه برای قرار گیری کلمات کلیدی شما هست.همانطور که در آموزش تصویری هم متوجه می شوید abbr یکی از عناصری است که مخفی هست و فقط به وسیله ی ماوس روی آن قابل دید است البته به شرطی که  صفت title را مقدار دهی کرده باشید .

تگ abbr

از این تگ باید در هر بلاک متن یکبار استفاده کنید.مثلا اگر در شکل بالا WWW را در تگ abbr مخفف شده ی کلمه world wide web بیان کرده ایم و چند جای دیگر هم می خواهیم استفاده کنیم دیگر لازم نیست در هر بار WWW را در تگ abbr بیاوریم همان یکبار کافیست وبهتر است آن یکبار اولین بار باشد..در ضمن بهتر است در هر ۱۰۰ کلمه حداکثر دو بار از این تگ استفاده کنید.

مثال ازکاربرد تگ abbr

لازم به ذکر است این تگ در IE6+ به بالا  و سایر مرورگر ها به کار می رود.

 ۲- تگ dfn:

این تگ از جهاتی مشابه تگ abbr هست اما زمانی که نویسنده از یک اصطلاح در متن یا پاراگراف خود چند بار استفاده می کند برای اینکه کاربر با معنی این اصطلاح در آن پاراگراف آشنا باشد یک بار آن را تعریف می کند.که ما برای آن یک بار تعریف از تگ dfn استفاده می کنیم.

این تگ هم در سئو موثر هست  همانطور که می دانید هنگامی که جستجویی در گوگل انجام می شود به طبع یک کوئری در حال انجام هست.خب اگر این کوئری دنبال تعریف یک اصطلاح باشد و اگر شما از تگ dfn استفاده کرده باشید در خروجی این کوئری که همان نتایج جستجو هست نتیجه و rank بهتری دارید.

مثلا اگر درگوگل چنین جستجویی (“define:Open source”) انجام شود سایتهایی که لغت Open Source را با استفاده از تگ dfn تعریف کرده اند نتایج بهتری دارند.البته تگ dfn بیشتر برای تعاریف کوتاه مناسب هست.و توصیه می شود که اگر می خواهید در صفحه ی وبتان از فرایندی ، چیزی یا محصولی و… تعریفی یک خطی ارائه دهید بهتر است از این تگ استفاده کنید.

 

۳-تگ q:

برای نقل قول های کوتاه که حداکثر یک خط هستند به کار می رود.

۴- تگ blockquote:

برای نقل قول هایی که بلند هستند و در چند خط قرار دارند به کار می رود.این تگ یک صفت cite دارد که اگر نقل قول ما از منبع روی وب بود کافیست که آدرس آن منبع را برابر مقدار این attribute قرار دهیم.

اگر شما مثلا یک بلاک متن را از ویکی پدیا می خواهید در صفحه ی وب تان استفاده کنید بهتر است به موتور های جستجو بگویید که این بلاک متن را از کجا نقل قول می کنید.برای این کار از تگ blockquote استفاده کنیم ودر بین attribute ها مقدارصفت cite را برابر آدرس صفحه ی ویکی پدیا قرار دهیم تا موتور جستجو منبع را متوجه شود.

 

۵-تگ cite:

این تگ در همه ی مرورگرها پشتیبانی می شود.اما کاربرد آن به صورت زیر است:

در HTML5:برای عنوان یک کار به کار می رود(مثل کتاب، موسیقی، سخنرانی، نقاشی و….) و درضمن نام افراد نمی تواند عنوان یک کار باشد

در HTML4.01 و پایئن تر:به عنوان یک نقل قول(Citation )  به کار می رفت.

۶- تگ Address:

این تگ اختصاصا برای جزئیات تماس (Contact information) استفاده شود و نباید برای آدرس پستی استفاده شود مگر آنکه آدرس پستی خود جزئی از اطلاعات تماس باشد.

حال اگر تگ آدرس داخل body باشد اطلاعات تماس مالک/نویسنده آن سند را نمایش می دهد.اگر تگ آدرس در داخل تگ <article> باشد اطلاعات تماس آن article را نمایش می دهد.این تگ به صورت پیشفرض متن را به صورت italic  نمایش می دهد و یک breakline از بالا و پائین ایجاد می کند.

توصیه می شود حداقل در صفحه ی Contact Us (تماس با ما) وب سایت تان از این تگ استفاده کنید.

دقت کنید که در تگ address از Image استفاده نکنید زیرا موتور های جستجو مانند انسان توانایی خواندن عکس ها را ندارند و فقط به همان اطلاعات تماس (مثل کشور، ایالت ، شهر ، خیابان، شماره تلفن ، فکس ، ایمیل و… ) بسنده کنید.

یکی از تاثیرات تگ address در جستجو های گوگل بر حسب local و محل هست وبه طور معمول از تگ address در header یا footer استفاده می شود بنابراین تگ Address از مهمترین آیتم ها برای Local SEO می باشد.سعی کنید برای آنکه شاهد نتیجه ی بهتری باشید از فرمت آدرس دهی خود گوگل استفاده کنید.

****

«در صورت حمایت و  استقبال شما از وب سایت learningtv.ir  در دوره ی web programming فصل سئو را هم خواهیم گنجاند.»

 

۳۷ نظر برای "فیلم web programming html5 جلسه ۲"


 1. محمد گفت:

  ممنون خسته نباشی چند سایت فارسی زبان این کار شروع کردن ولی همه ناتمام رها کردن امیدوارم این اتفاق برای شما نیفته

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   با تشکر از نظرات شما.
   امیدوارم که استفاده ی لازم را از این آموزشها برده باشید.ان شاء الله که ما بتوانیم بر خلاف سایت ها ی دیگه تا آخر این دوره را با شما کاربران خوب جلو بریم.

 2. کاربر جدید(1.5 ماه) گفت:

  سلام سید جان.آقا واقعا نمیدونم چطوری و با چه زبونی از شما سپاس گذاری کنم.من چیزی در حدود یه ماهو نیمه که مطالبتونو دنبال میکنم.واقعا خسته نباشید.امیدوارم با انرژی به کارتون ادامه بدین

 3. mohamad reza گفت:

  سلام

  فکر کنم میکروفون یه کم نزدیکه…بعضی جاها توش فوت میشه و نمیشه صدا رو تشخیص داد..آروم صحبت میکنی..کمی صدات بلند تر باشه خوب میشه..جریان این کونفو پاندا چیه ؟چرا اونو انخاب کردی ؟توی همه ویدئو هات هستش…خوب درس میدی..

  منتظریم..در پناه خدا

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   در جلسات بعدی ان شاء الله مشکل صدای میکروفون حل میشه.از این بابت عذر خواهی می کنم.این پاندا رو هم از مدیر سایت بپرسید ولی قشنگه دیگه با اون گاردی که گرفته.در واقع یکی از لوگوهای تیم learningtv همین پاندا هست.

 4. سلام به همه ی کسایی که نظر دادند.
  قضیه ی پاندای کنگفوکار چیه؟

  راستش اگه اون انیمیشن رو نگاه کرده باشید حتما می دونید که پاندای کنگفو کار در ابتدا فقط یک پاندای چاق بود که جز خوردن کار دیگری ازش برنمیومد.
  ولی همین پاندای چاق با اعتماد به نفسی که داشت تونست بشه پاندای کنگفوکار.

  خوب چون اساس learningtv.ir هم همینه یعنی این که حتی کسایی که تا حالا با نرم افزار های مختلف کار نکردند (مثل پاندای کنگفوکار) هم می تونند در زمینه های مختلف (نظیر بازی سازی ، طراحی وب ، برنامه نویسی و …) به کمربند مشکی دست پیدا کنند و خودشون بشن یه پا پاندای کنگفوکار.
  ضمن این که این لوگو خیلی خوشگل بود گفتم توی آموزش ها ازش استفاده بشه.
  همچنین این که انیمیشنش چه قسمت اول و چه قسمت دوم خیلی زیبا طراحی شده بودند.

  والسلام
  سید

 5. bardia گفت:

  تگ strong و تگ B تگ em و تگ i ??????????فرقشون رو نمی دونی چرا یه داستان دیگه تعریف کردی !!!!

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   عزیزم فرقشون در نحوه نمایش مهم نیست اما از نظر سئو چطور استفاده کنی تفاوت های ریز داره!!!!!!!!!!!!!
   حالا شما بگو فرق strong و b چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   یا بگو فرق i و em چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   یا کی باید از strong استفاده کنیم و کی باید از b؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   یا کی باید از em استفاده کنیم و کی باید از تگ i؟؟؟؟؟؟؟

 6. bardia گفت:

  تگ bold برای html3 بود برای ۴ ,strong اومد همینطور i , em یه این دلیل برای سئو مهم میشه که وقتی شما دارین از اچ تی ام ال ۴ استفاده می کنید خوب مسلما باید قوانین و استاندارهای اچ ۴ رو در نظر بگیرین نه اینکه یه تیکه از ۳ یه تیکه از ۴ و ۵ با هم میکس کنین یه سایت رو طراحی کنید ، در حال حاضر و به طور کلی استفاده از تگ i ,و Bold در اچ تی ام ال منسوخ شده و نباید استفاده بشه دیگه

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   خیر اصلا منسوخ نشده است.شما که استاندارد HTML 5 رو تعیین نمی کنید.درسته دیگه!
   شما یه سری به سایت معروف w3schools.com بزن لیست تگهای منسوخ شده در HTML5 را مشاهده بفرمایید یا می توانید سری به سایت معروف w3 بزنید که خود اصلا مسئول این استاندارد ها می باش تا متوجه شوید که هیچکدام از b , i منسوخ نشده اند.رفرنس از این محکم تر دیگه معرفی کنم که خودش مسئول استاندار در دنیای وب هست!!!!!!!!!!!!!!
   ضمن اینکه شما که دقیقا همان حرف ما را در پاسختان تایید کردید که ظاهرا برای سئو مهمه !

   در ضمن استفاده از تگ i,b منسوخ نشده بلکه بهتر است تا هر جا که می شود از css برای قالب دهی و استایل دهی به متن استفاده کرد.(این هم یک استاندارد است)که این رو هم من در ویدئو عرض کردم

 7. م گفت:

  با سلام
  من نمیتونم دانلود کنم ویدیو ها رو
  لینک ثبت نام که کار نمیکنه باید چطور بگیرم ویدیو رو؟

 8. م گفت:

  در آخرین لحظه لینک دانلود رو دیدم ممنون

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   رونوشت به مدیر سایت:بله ان شاء الله مدیر سایت این قسمت لینک رو یه جوری توی دید خواهند آورد تا کاربران بهتر پیدا کنن و برای دانلود هم نیازی به ثبت نام نیست!!!!!!!

 9. یوسف گفت:

  با سلام خدمت شما مدیر محترم سایت learningtv من تازه از طریق سایت برنامه نویس به اعضا این سایت پیوستم و مطالب شما را خواندم با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون ضمن در بخش وب که شما میخواهید قرار دهید حتما یک فیلم اگر در مورد روانشناسی رنگ قرار بدیدغالی میشودچون هیچ یک از سایت ها به این مبحث مهم اشاره نکردند همانطور که در بیانات شما در جلسه اول ذکرشد خیلی خوب میشود من تقر یبا سایتهای مثل شما را زیاد مرور میکنم امیدوارم با قدرت به کار خود ادامه دهید و مانند برخی از سایت که نمیخواهم نام ببرم کاربریا بازدید خود را پس از مدتی فراموش نکنید بلکه با قدرت پیش روید
  با تشکر از شما

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   متشکر از لطف شما.شرمنده کردید اینجانب را.در ضمن توضیحی بدم که این حقیر به عنوان یکی از مدیران و نویسندگان سایت هستم اما مالک و مدیر کل سایت جناب سید حامد محمودزاده هستند.
   همانطور که در آغاز دوره عرض کرده ام این دوره را با قدرت جلو می بریم و تا انتها هستیم.کامل بودن را هم احتمالا مقایسه کردید.مثلا در سایت های دیگه در یک فیلم آموزشی چند مبحث آورده می شود و مثلا در دو دقیقه وسطهای فیلم در مورد لینکها هم یه مثال می زنن اما اگه ویدئوی مربوط به لینک ها را دیده باشید تقریبا ۱ ساعت و دوازده دقیقه مفصل و بدون وفقه مطلب آموزشی در مورد لینک ها در HTML5 آموزش داده شده است.از این بابت نگران نباشید.اما خب به دلیل اینکه آموزش هایی دیگه مثل SQL Server,Csharp,access هم توسط اینجانب در حال ارائه هست گاه ممکن شده است که در آپلود جلسات تاخیری صورت گرفته باشد که از این بابت عذر خواهی می کنم.

   جهت اطلاع شما سرور گرامی هم این دوره علاوه بر HTML5 به سراغ CSS3,javascript,Jquery,php,Ajax هم به ترتیب می رویم.
   مطالب دیگری که یک طراح وب برای بازار کار باید بلد باشد مثل روانشناسی رنگها، انتخاب هنرمندانه و زیرکانه لینکها و تیتر ها ، سئو و…. هم جز سرفصلهای آموزشی هست.

   منتظر سر زدن مجدد شما در سایت هستیم.حیف است که سایت ما از وجود چنین کاربران دلسوزی خالی باشد.

   با تشکر
   موفق باشید.

 10. bossm گفت:

  تاسف می خورم که چرا اینقدر دیر با این سایت اشنا شدم … سید همیشه با این سایت می مونمو فعالیت می کنم خیلی گلی

 11. Rabin گفت:

  سلام من دوتا از آموزش هاتون رو دانلود کردم اما اکسترکت نمیشه و ارور میده.اگه ممکنه یه بررسی کنید لینک های دانلود رو.
  خیلی ممنون من منتظرم.در ضمن اگه ممکنه فیلمهایی که حجمشون زیاد هست رو تو دو تا قسمت بزارید تا دانلودش راحت تر باشه.ممنون.
  من آموزش سی اس اس رو دانلود کردم خیلی خوب بود مممنون و خسته نباشید

  • متشکر.امیدوارم که آموزش ها مفید بوده باشه.لطفا اگه امکانش هست دقیق بگید که کدوم قسمت ها اکسترکت نمیشه تا بررسی بشه.در ضمن آموزش ها معمولا سعی شده است حجم های پایین تر از ۴۰ مگابایت داشته باشه خب بعضی موارد هم بیشتر شده.ولی کیفیت هیچگاه پایین نیومده.

   البته شاید هم موقع اکسترکت پسورد میخواد که پسورد معمولا learningtv.ir بدون www می باشد.
   موفق باشید.

 12. Rabin گفت:

  برای بار سوم دانلود کردم اینبار درست شد ممنون.فقط یه انتقاد به سایتتون داشتم اونم اینه که قسمت دسته بندی هاتون جای بدی در نظر گرفته شده فکر میکنم بازدیدکننده ای که برای بار اول بیاد سایتتون(مثل خود من)خیلی مشکل داشته باشه تا بخواد مطالب مورد نظرشو پیدا کنه اگه تو منویی بالای سایتتون قرار میگرفت و یا اینکه یه خرده تو چشم تر بود به نظرم خیلی خوب میشد .البته اینا هیچی از مطالب مفید سایتون کم نمیکنه.خسته نباشید و همچنان پر شور ادامه بدید (:search:)

  • سید عبدالله محمودزاده گفت:

   انتقاد شما درست هست.ان شاءالله هر چه جلوتر بریم هم ظاهر سایت بهتر خواهد شد هم کیفیت مطالب سایت ان شاءالله.

 13. امیر گفت:

  سلام
  سایت خوبی دارین
  و من مطمئنم سایتتون موفق خواهد بود
  من بخش دوم آموزش html رو ۴ بار و بخش سوم رو یک بار دانلود کردم ولی متاسفانه هر ۵ دفعه فایل خراب بود یعنی مشکلی در دانلود نیست ولی فایل های آپلود شده دارای اشکال هست

  لطفا ویدئو های آموزشی تون رو فشرده نکنین و پسورد هم نزارین چون فایلهاتون خراب میشه

 14. apameh گفت:

  درود بر شما
  فیلم آموزشی شما در بخش HTML و CSS کاملا روان و با حوصله و کامل گفته شده.
  سپاس

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت

There are no products