لرنینگ تی وی

طعم شیرین یادگیری

آموزش ساخت Terrain در یونیتی (فقط برای تازه کار ها)


تاریخ انتشار

تعداد نظرات

تعداد بازدید

زمان تقریبی مطالعه
۲۸/مرداد/۱۳۹۲
۲۰۰۸ روز پیش
بدون دیدگاه ۴۲۸ ۱ دقیقه

Terrain In Unity3dسلام عرض می کنم خدمت تمامی کاربران مخصوصا اونایی که تازه کار هستند.

جدیدا تصمیم گرفتم مباحث مقدماتی یونیتی رو هم آموزش بدم.

یکی ازمباحث مقدماتی ساخت Terrain (همون محیط بازی نظیر زمین و کوه و درخت و چمن و غار و….) می باشد.

درتقریبا تمامی موتورهای بازی سازی نظیر UDK  ، Unity3d ، Cryengine و ….این امکان وجود دارد.

یعنی شما می تونید با استفاده از ابزاری که این موتورهای بازی سازی در اختیار کاربران قرار می دهند محیط بازیتون رو ایجاد کنید.

بخش Terrain یونیتی قسمتی هست که زیاد دستخوش تغییرات نمیشه. کلیات مبحث Terrain  ها یکی هستند فقط شاید شکل و شمایلشون متفاوت باشه . البته یه نکته ی دیگه هم هست اونم اینه که هر ورژن از یونیتی که منتشر میشه امکانات ورژن قبلی رو هم به همراه خودش داره.

به همین دلیل من گفتم که آموزش ساخت Terrain در آخرین ورژن یونیتی یعنی ورژن ۴٫۲ رو آموزش بدم تا به درد همه بخوره چه اونایی که ورژن های قدیمی تری دارند چه اونهایی که ورژن های جدیدتری دارند.

این آموزش به احتمال زیاد دو قسمت خواهد بود که البته امروز فقط قسمت اولش آماده شده است و شما می تونید از LearningTV دانلودش کنید.

توی این قسمت ابتدا نحوه ساخت Terrain بهتون آموزش داده شده است و سپس قسمت به قسمت تنظیمات Terrain  رو مورد بررسی قرار خواهیم داد.

البته این قسمت تا قبل از بخش ساخت درخت می باشد و ساخت درخت و چمن و تنظیمات مربوط به اون در جلسات بعدی آموزش داده خواهند شد.

فقط دقت کنید که این آموزش مخصوص تازه کاران هست نه اونایی که با موتور بازی سازی یونیتی آشنایی دارند پس اگه با مبحث Terrain آشنا هستید دیگه نیازی به دانلود این آموزش ها نیست.

والسلام

سید

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت