لرنینگ تی وی

طعم شیرین یادگیری

جلسه ۸- تگ های معنایی (semantic tags) در HTML5


تاریخ انتشار

تعداد نظرات

تعداد بازدید

زمان تقریبی مطالعه
13/مارس/2014
۲۲۷۶ روز پیش
بدون دیدگاه ۵۶۷۳ ۱ دقیقه

 semantic tags (تگهای معنایی) در HTML5

جلسه هشتم: آموزش تگ های معنایی (semantic tags) در HTML5

با سلام و وقت به خیر به کاربران learningtv.ir در این جلسه در مورد آموزش تگ های معنایی یا semantic tags در HTML5 آموزشی را ارائه خواهیم کرد.در این فیلم آموزشی مفصلا  و به صورت کامل مطالب در  مورد این تگ های معنایی که جزء  تشکیل دهنده ساختار اصلی یک صفحه وب در HTML5 می باشند تشریح گردیده است.در این فیلم در مورد تگهای  header-footer-section-article-aside-nav آموزش کاملی را ارائه کرده ایم. در اینجا به خلاصه ای از نکات مهم فیلم اشاره می کنیم:

  • هر صفحه وب می تواند شامل چندین تگ header و footer باشد.
  • لوگوی سایت، عنوان و شعار سایت و …. می توانند در تگ header اصلی سایت قرار بگیرند.
  • در هر صفحه وب یک تگ h1 باید وجود داشته باشد و معمولا این تگ h1  باید در داخل تگ header بالایی (اصلی) سایت باشد.
  • تگ header را نباید در داخل تگ header دیگری استفاده کرد.تگ header را نباید در داخل تگ footer استفاده کرد.(این خلاف استاندارد های HTML5 می باشد.).تگ header را نمی توان داخل تگ address به کار برد.
  • هر صفحه وب می تواند شامل چندین تگ section , article باشد.از تگ section برای تعریف بخش های مختلف سایت استفاده می شود.از تگ article برای پست های وبلاگ ، وبسایت و فروم استفاده کرد.
  • هر تگ section و article خود می تواند شامل حداکثر یک تگ header و یک تگ footer باشد.به عبارتی این دو تگ می توانند header , footer مستقل خود را داشته باشند.مثلا در داخل تگ article می توان یک تگ header در نظر گرفت که عنوان آن پست درون آن قرار گیرد.و می توان یک فوتر در انتهای article قرار داد که شامل اطلاعاتی مثل نویسنده مطلب ، تاریخ انتشار، تعداد بازدیدکننده و… درون آن قرار داد.و همچنین یک section برای بدنه مطلب درون تگ article قرار دهیم.
  • همچنین می توان در داخل تگ article چندین تگ section استفاده کرد و یا بالعکس.
  • در تگ nav باید مسیر های اصلی سایت لینک شوند.همچنین تگ nav می تواند هم خارج از تگ header اصلی سایت باشد و هم داخل آن تعریف شود.
  • در تگ aside می تواند دسته بندی موضوعات یا لینک های مفید قرار گیرد.
  • و بسیاری نکات دیگر ……..

دانلود رایگان جلسه ۸:آموزش تگهای معنایی (semantic tags) در HTML5

حجم فیلم آموزشی:۳۴ مگابایت + زبان فارسی

مدت فیلم آموزشی:۲۶ دقیقه

خب در تصویر زیر می توانید یک مقایسه بین نسخه HTML4  و HTML5 انجام دهید.قاعدتا وب سایت هایی که بر اساس استاندارد های HTML5 طراحی شده اند واکنش بهتری در search engine ها خواهند داشت.در طراحی ساختار صفحه در HTML4 متکی بر تگ div بودیم اما در HTML5 از تگهای معنایی یا semantic tags می توانیم استفاده کنیم.

structure html5

با تشکر.

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت