لرنینگ تی وی

طعم شیرین یادگیری

جلسه ۱۱ دوره ی web programming (قسمت ۱و۲ تگ canvas)


تاریخ انتشار

تعداد نظرات

تعداد بازدید

زمان تقریبی مطالعه
01/آوریل/2014
۲۲۵۶ روز پیش
بدون دیدگاه ۵۰۷۴ ۱ دقیقه

جلسه 11 دوره ی web programming (قسمت 1و2 تگ canvas)

 جلسه ۱۱ دوره ی web programming (قسمت ۱و۲ تگ canvas)

با سلام به کاربران learningtv.ir و علاقه مندان به طراحی و برنامه نویسی وب.در دوره ی Web programming به جلسه یازدهم رسیدیم.این دوره به صورت مفصل و جامع است و تا حالا مباحث به صورت خیلی دقیق پرداخته شده است و سعی شده است که بر همین مشی حرکت کنیم.

در این پست دو قسمت از جلسه یازدهم دوره ی web programming که به مبحث تگ canvas پرداخته شده است قرار گرفته است.پس از یادگیری مباحث گرافیکی  و دیدن چند مثال از تگ canvas به سراغ تگ svg در HTML5 خواهیم رفت و به صورت مفصل در هفت یا هشت جلسه به مباحث گرافیکی تگ SVG در HTML5 می پردازیم.

در استفاده از تگ Canvas و تگ SVG باید کمی جاوا اسکریپت هم آشنا باشیم که در این فیلم آموزشی یک آشنایی مختصر هم پیدا خواهیم کرد.یاد می گیریم که چطور اشکال گرافیکی مثل مستطیل ، دایره و… در این تگ ایجاد کنیم.یا چطور رنگ آمیزی انجام دهیم تا مثال های پیچیده تر و زیباتر و کاربردی تر.

اگر به طور خیلی دقیق تر بیان کنیم در قسمت اول این آموزش تصویری به یادگیری ایجاد اشکال گرافیکی مثل مستطیل و کمان و دایره در داخل تگ canvas می پردازیم و اینکه چطور این اشکال را با رنگ پر کنیم.در فیلم دوم از تگ canvas یاد خواهیم گرفت که چطور متن را در داخل تگ canvas استفاده کنیم و چطور به این متن استایل های زیبا اعمال کنیم و در ادامه همین قسمت دوم با دو گرادینت خطی و دایره ای (Linear Gradient & Radial Gradient) آشنا می شویم و نکات لازم و مربوط به این دو گرادیانت را فرا می گیریم.

توصیه می کنم که این دو فیلم آموزشی را دانلود و مشاهده کنید و امیدوارم که مفید بوده باشد ان شاء الله.پیشاپیش از هر گونه نظر، انتقاد و پیشنهاد شما برای ارتقای کمی و کیفی آموزش ها استقبال می کنیم.امیدست که ما را حمایت کنید.

با تشکر.

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت