لرنینگ تی وی

طعم شیرین یادگیری

پخش صدا در سی شارپ – System.Media


تاریخ انتشار

تعداد نظرات

تعداد بازدید

زمان تقریبی مطالعه
14/آوریل/2014
۲۲۴۶ روز پیش
بدون دیدگاه ۶۴۰۹ ۱ دقیقه

پخش صدا در سی شارپ - System.Media

 پخش صدا در سی شارپ – System.Media

با عرض سلام و وقت به خیر به همه کاربران خوب وبسایت learningtv.ir و علاقه مندان به زبان محبوب سی شارپ.

در جلسه قبل کار با کنترل windows Media Player را فرا گرفتیم و توانستیم که در سی شارپ فیلم پخش کنیم و حتی Control panel مدیا پلیر که کارهایی از قبیل تنظیم صدا، پخش و توقف فیلم بود را انجام دهیم.

همچنین جلسه قبل آموختیم که چطور در سی شارپ یک Playlist بسازیم و بتوانیم پشت سر هم تک تک ویدئو های موجود در Playlist را در windows media player در فرم سی شارپ پخش کنیم.در ادامه جلسه قبل همچنین برای رفتن به ویدئو های قبلی و بعدی در playlist را با توابع Next و Previous برنامه نویسی کردیم.

اما در این جلسه ابتدا برای تکمیل جلسه قبل یاد می گیریم که چطور بتوانیم از داخل فرم سی شارپ Windows Media Player را مستقلا اجرا کنیم.یعنی اینکه هنگام run شدن پنجره windows Media player مستقل از فرم های ویندوزی باشد.بعد سراغ کار با کلاس های موجود در فضای نام System.Media خواهیم رفت و پخش صدا در سی شارپ را یاد می گیریم.پخش صدا در سی شارپ هم شامل صداهای سیستمی ویندوز و هم فرمت های مختلف صوتی می باشد.

کلاسی را که بررسی می کنیم کلاس SoundPlayer است.با استفاده از این کلاس می توانیم هر audio با فرمت wav را اجرا کنیم و اعضای این کلاس را بررسی می کنیم.

در نهایت سراغ SystemSounds می رویم که با استفاده از این کلاس می توانیم صدا های سیستمی را اجرا کنیم.می توانیم PlayLoop را تعیین کنیم تا یک صدا به صورت حلقه وار اجرا شود و میتوانیم بخش Stop آنرا کد نویسی کنیم.همچنین در جلسات آتی جهت تکمیل مبحث پخش صدا در سی شارپ ،پخش فرمت های مختلف صوتی در player را می آموزیم.

پیشاپیش از نظرات، انتقادات و پیشنهادهای شما در راستای این آموزش تصویری یا هر مطلب دیگر سایت استقبال می کنیم و یقینا باعث ارتقای سطح کمی و کیفی مطالب سایت خواهد شد.

برای دانلود آموزش تصویری پخش صدا در سی شارپ به باکس دانلود مراجعه فرمایید و امیدوارم که این آموزش تصویری مفید بوده باشد ان شاء الله.

با تشکر/

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت