لرنینگ تی وی

طعم شیرین یادگیری

کار با کنترل ErrorProvider در سی شارپ


تاریخ انتشار

تعداد نظرات

تعداد بازدید

زمان تقریبی مطالعه
24/ژوئن/2014
۲۱۰۷ روز پیش
بدون دیدگاه ۴۳۷۱ ۱ دقیقه

کنترل ErrorProvider در سی شارپ

 

با عرض سلام و وقت به خیر به کاربران خوب لرنینگ تی وی.امروز با یک کنترل دیگر در سی شارپ آشنا خواهیم شد که در پروژه ها ی ما هم کاربردی خواهد بود.موضوع فیلم آموزشی امروز کار با کنترل ErrorProvider در سی شارپ هست.

خب در پروژه ها حتما فرم هایی طراحی می کنید که نیاز است کاربر این فرم ها را در زمان اجرا حتما پر کند و بعضی از فیلدها را دقیق و صحیح باید پر کند.مثلا فیلد کد ملی نباید خالی باشد و نباید حروف و علائم در آن باشد به عبارتی فقط باید ۱۰ رقم عدد باشد.خب هنگامی که کاربر روی دکمه ثبت کلیک کرد باید صحت فرم به عبارتی valid بودن آن بررسی شود.در صورتی که بعضی از فیلد هایی که کاربر پر کرده است یا خالی گذاشته غیر معتبر/invalid بود باید به کاربر اطلاع داده شود در طی یک پیام.

خب در net Framework یک کنترل توسط مایکروسافت برای این کار تدارک دیده شده است و آن هم کنترل ErrorProvider هست.با استفاده از این کنترل و متد SetError آن می توانیم در صورتی که فیلدی صحیح وارد نشده باشد طی پیامی به کاربر اطلاع دهیم.همانطور که در تصویر مشاهده می کنید.

امید است که آموزش تصویری پیش روی شما مفید واقع شده باشد.جهت دانلود این آموزش تصویری به مدت هفت دقیقه به باکس دانلود مراجعه کنید.

 

پیشاپیش از نظرات، انتقادات و پیشنهاد های شما بزرگواران در مورد این مطلب آموزشی ویا سایر مطالب آموزشی سایت استقبال خواهیم کرد.یقینا باعث ارتقای سطح کمی و کیفی مطالب سایت خواهد شد.

با تشکر

سید عبدالله محمودزاده

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت